ZIELONY DZIEŃ PRZEDSZKOLAKÓW

Dziewiątego maja 2019r. w naszym przedszkolu bardzo się zazieleniło. Wszystkie przedszkolaki założyły ubranka w różnych odcieniach zieleni, aby wspólnie świętować Dzień Ziemi.

Zaczęliśmy od wysłuchania listu, w którym Matka Ziemia prosiła, żeby każdego dnia dbać o przyrodę i postępować zgodnie z zasadami proekologicznymi. Nasi mali przyrodnicy bardzo dobrze znają te zasady, co udowodnili wymyślając interesujące okrzyki proekologiczne.

Następnie, po krótkiej zabawie w zielone, przedszkolaki przystąpiły do sadzenia kolorowych kwiatów w ekologicznych pociągach-gąsienicach oraz krzewów przed wejściami do przedszkola. Wszyscy z wielkim zaangażowaniem zabrali się do pracy: kopali w ziemi, sadzili roślinki i podlewali je. Z pomocą przybyli do nas rodzice i dziadkowie dzieci, a w efekcie naszej wspólnej pracy teren wokół przedszkola nabrał kolorowych barw. Na zakończenie dzieci złożyły przysięgę „Przyjaciół przyrody”, obiecały zawsze dbać o  ziemię i zachęcać do tego inne dzieci.

Za proekologiczną postawę wszyscy uczestnicy naszej uroczystości otrzymali medale Superbohaterów Ziemi.