ŚWIĘTA PACHNĄCE PIERNIKAMI

Dwunastego grudnia wspaniali goście, dziadkowie,  licznie zawitali w naszej szkole. Razem z dziećmi z grup przedszkolnych Leśne skrzaty i Biedronki oraz uczniami klasy Ib i IIa rozpoczęli tradycyjne świąteczne spotkanie połączone z pieczeniem pierników.

Gości przywitał dyrektor szkoły pan Robert Pypkowski, który życzył wszystkim radości ze wspólnie spędzonego czasu, wspaniałych wypieków i spokojnych, pełnych miłości Świąt Bożego Narodzenia. Mali piekarze i ich dziadkowie z zapałem przystąpili do pracy. Trzeba było umiejętnie rozwałkować ciasto i wyciąć pierniczki. Każdy starał się, żeby jego ciasteczka były najpiękniejsze. Niecierpliwie oczekiwano też na pierwsze upieczone pierniczki, żeby je udekorować. Kreatywność dziadków
 i dzieci była ogromna. Powstały wspaniałe choinki, renifery, aniołki i mnóstwo innych wzorów. Upieczonymi piernikami dzieci częstowały pracowników szkoły i napotkanych uczniów.

Po pieczeniu przyszedł czas na wspólny poczęstunek, rozmowy i życzenia.

Kolejne spotkanie z dziadkami już za rok. Zapraszamy.