ŚWIATOWY DZIEŃ ZIEMI

Światowy Dzień Ziemi 22 kwietnia 2021r., zrealizowaliśmy wraz z uczniami projekt edukacyjny mający na celu zwiększenie świadomości uczniów oraz zwrócenie uwagi na to, że o planetę może dbać każdy z nas. Proponowałam zaangażowanie się w akcję na przykład segregując śmieci, robiąc zakupy bez plastiku, oszczędzając energię i publikując przydatne informacje na Microsoft Teams dla uczniów: filmy, gry edukacyjne, escaperoomy. Przedstawione zagadnienie miało charakter globalny, nastepnie działając metodą projektu, każdy uczeń realizował wybrane zadanie związane z promowaniem ekologicznych postaw lub problemów, które wiążą się ze zmianami klimatu na naszej Błękitnej Planecie.

Sukces naszych wspólnych działań zależy od ilości osób, które zaangażujemy. Każdy uczeń ma świadomość, że zacząć należy od siebie i swojego otoczenia. Każdy uczeń wie, jak dać dobry przykład swoim zachowaniem: sprzątać po sobie na plaży i w parku oraz w lesie. Wrzucać do mediów społecznościowych zdjęcia z własnego życia pokazujące, jak dbać o naturę. Wystarczy kilka kroków aby dokonać dużej zmiany. Jeśli od ciebie nauczy się jedna osoba, to od niej nauczą się kolejne.

W dobrym kierunku to działa, gratuluję świadomości ekologicznej.

Edyta Mikulska- nauczycielka biologii