ŚWIATOWY DZIEŃ WODY

„Zróbmy szum wokół wody” to hasło tegorocznej akcji, do której zgłosiłam naszą szkołę. Otrzymaliśmy materiały wspomagające realizację i przekazałam je wszystkim wychowawcom klas. To przykłady i pomysły, jak zabrać się do przeprowadzenia akcji w szkole, skąd czerpać wiedzę i konkretne pomoce dydaktyczne: quizy, scenariusze lekcji, plakaty edukacyjne, animacje, filmy i karty dyskusji do filmów.

Na lekcjach biologii w klasach 6a,b oraz 7a realizowaliśmy zagadnienia, które wybrałam dla naszych uczniów, zgodnie z ich zainteresowaniami tematem wody.

Lekcja ze Światem- Po co nam woda?

Animacja edukacyjna – Sztuka pomagania

Film edukacyjny- Czy zabraknie nam wody?

Webinar: Wprowadzenie do Akcji Światowy Dzień Wody z PAH

Działając dalej metodą projektu z uczniami, zaproponowałam różne formy realizacji, w celu zademonstrowania naszego hasła ZRÓBMY SZUM WOKÓŁ WODY. Gratuluję aktywności i mam nadzieję na realizację wszystkich pomysłów w codziennym życiu.

Edyta Mikulska –nauczycielka biologii