SPRZĄTANIE ŚWIATA

Uczniowie naszej szkoły aktywnie uczestniczyli w corocznej akcji „Sprzątanie świata – Polska”, która jest częścią międzynarodowego ruchu na rzecz ochrony środowiska. Nikogo nie trzeba namawiać ani przekonywać, że czystość naszej planety jest niezwykle ważna. Uczniowie posiadają, szeroką wiedzę na temat czystości środowiska, więc 20 września 2019r. wraz z nauczycielami  przeszli do czynów.

Dzieci z klas I – III, po zaopatrzeniu się w worki na śmieci i rękawice ochronne, ruszyły z wychowawcami w wyznaczony przez Urząd Miasta Gostynina teren – zbierały śmieci wokół jeziora Bratoszewo oraz Zalewu na Piechocie.

 Podczas akcji dzieci stwierdziły, że nie zdawały sobie sprawy ile śmieci ląduje na naszych ulicach, trawnikach, boiskach. A przecież Ziemia to nasza planeta i to od nas – ludzi zależy jak będzie wyglądać. Oby za rok śmieci już nie było!!!