RODZINNE KOLĘDOWANIE

Święta Bożego Narodzenia to czas szczególny, magiczny, czas przepełniony ciepłem, radością i życzliwością. Czas spotkań w gronie rodzinnym, gronie przyjaciół, spotkań wielopokoleniowych. Czas, kiedy „Wszyscy, Wszystkim ślą życzenia…”. Uczniowie, rodzice, dziadkowie, nauczyciele i pracownicy szkoły to również jedna wielka rodzina.

Dziewiątego stycznia 2019r. w naszej szkole odbyło się Rodzinne kolędowanie przygotowane przez dzieci z grupy przedszkolnej Leśne skrzaty i Biedronki oraz uczniów klasy Ib i IIa. Na uroczystość zaproszenie przyjął pan Paweł Kalinowski Burmistrz Miasta Gostynina i pan Andrzej Reder Przewodniczący Rady Miejskiej. Na początku głos zabrał Dyrektor Szkoły pan Robert Pypkowski, który powitał gości i skierował wiele ciepłych słów pod adresem społeczności szkolnej oraz zaprosił do wspólnego śpiewania. Uczniowie zaprezentowali historie wybranych kolęd. Z wielkim przejęciem i zaangażowaniem mali artyści odegrali swoje role, za co zebrali gromkie brawa. Na sali stworzył się wspaniały, magiczny nastrój. W doborze repertuaru dominowały kolędy znane i śpiewane już od dawna. Po występie dzieci głos zabrał Burmistrz Miasta Gostynina p. Paweł Kalinowski, który na ręce Pana Dyrektora przekazał słodki upominek dla wszystkich wykonawców. Potem przyszedł czas na wspólny poczęstunek, odpoczynek i rozmowy.

Śliczna dekoracja, nastrojowe kolędy i radosne pastorałki stworzyły niepowtarzalny klimat. Mamy nadzieję, że wszyscy goście dobrze czuli się w murach naszej szkoły, a czas spędzony w miłej, świątecznej atmosferze wlał iskierkę ciepła w sera wszystkich obecnych. Taki wieczór łączy i wyzwala niezapomniane emocje.