PRZEDSZKOLAKI W ŚWIECIE ROBOTYKI

W Puncie Przedszkolnym, w każdej grupie realizowany jest program „Przedszkolaki w świecie robotyki”, jest to cykl zajęć w czasie, których dzieci pracują z wykorzystaniem zestawów edukacyjnych Lego WeDo i odpowiedniego programu komputerowego oraz z wykorzystaniem klocków konstrukcyjnych. Podczas zajęć przedszkolaki wg instrukcji obrazkowej budują roboty które po odpowiednim zaprogramowaniu poruszają się, świecą i wydają dźwięki. Zajęcia z robotyki mają na celu przygotowanie przedszkolaków do kreatywnego i świadomego korzystania z technologii cyfrowych, uczą zgodnej pracy w zespole, doskonalą umiejętność logicznego myślenia, rozwijają wyobraźnię i spostrzegawczość. Dzieci czerpią wielką radość z zajęć i efektów swojej pracy.