PRZEDSZKOLAKI W ŚWIECIE KODOWANIA

W dniach od 14 do 18 października dzieci z Punktu Przedszkolnego wzięły udział w Europe CodeWeek.

Całe dnie bawiliśmy się i wykonywaliśmy zadania z elementami kodowania. Dzieci rozwijały kompetencje z zakresu edukacji: matematycznej, językowej, przyrodniczej, muzycznej, społecznej i plastycznej. Wykorzystując kolorowe koła układały na macie do kodowania obrazki na podstawie słownej opowieści nauczyciela – auto, borowik. Przedszkolaki układały według obrazkowego wzoru kolorowe patyczki, pompony i kubeczki . Na macie do kodowania –„drzewo”klasyfikowały figury geometryczne ze względu na określoną cechę – kolor, kształt , wielkość
i grubość. W trakcie zajęć samodzielnie programowały drogę Robota DOC’a do wyznaczonego celu na planszy. Przedszkolaki kodowały także podczas zajęć muzyczno- ruchowych i ćwiczeń gimnastycznych.Poznały również podstawowe zasady mechaniki, układając konstrukcje z klocków Korbo. Do wspólnych zabaw zaprosiliśmy również uczniów klasy pierwszej, z którymi szukaliśmy i segregowaliśmy skarby jesieni na boisku szkolnym.

Duże zainteresowanie i aktywność dzieci w czasie zajęć pokazały, że kodowanie już od najmłodszych lat sprawia im wiele radości. Zabawy z kodowaniem to doskonała forma nauki poprzez zabawę.