PIKNIK NAUKOWY

W sobotę, 11 maja uczniowie klasy Ib, IIa, IVa,b i Va wzięli udział niezwykłym w wydarzeniu organizowanym w Warszawie przez Polskie Radio i Centrum Nauki Kopernik. Mowa o 23. Pikniku Naukowym. Jest to największa w Europie impreza plenerowa o tematyce naukowej.

Tegoroczny piknik odbywał się pod nazwą My i maszyny. Dzieci mogły oglądać wystawy, uczestniczyć w eksperymentach, doświadczeniach, prezentacjach przygotowanych przez instytucje naukowe, kulturalne, uczelnie, muzea czy fundacje. Każdy mógł znaleźć dla siebie coś interesującego w wyznaczonej strefie: zdrowia, rodziny, przyszłości, cywilizacji, kultowych eksperymentów lub zrób to sam. Dzieci sterowały robotami, budowały modele, oglądały galaktyki, obsługiwały laparoskop. Wiele aktywności uczniów nagradzane było ciekawymi gadżetami.

Grupa uczennic z klas czwartych uczestniczyła w różnych pokazach organizowanych w sektorze Polskiego Radia S. A. Spotkały z dr Tomaszem Rożkiem, który na co dzień prowadzi audycję popularnonaukową Pytania z kosmosu. Kolejną radiową atrakcją był ich udział w w audycji pt. Gimnastyka poranna, którą poprowadził pan Łukasz Owczarski jeden z trzech instruktorów występujących codziennie o godz. 5:40 w Programie I Polskiego Radia.

Występy naszych uczennic możemy zobaczyć w oficjalnym filmie 23 Pikniku Naukowego

Wycieczkę zorganizowali: dyr. Robert Pypkowski i nauczyciele Anna Balcerzak oraz Iwona Gadomska. Nad bezpieczeństwem uczestników czuwała duża grupa rodziców, którym bardzo dziękujemy za zaangażowanie. Następny wyjazd już za rok.