PIERWSZY DZIEŃ WIOSNY

Za nami ciemne, zimowe i ponure popołudnia oraz długie mroźne noce. Dni stały się dłuższe, a słońce wesoło zagląda przez okna do naszych klas. Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 5 z radością powitali 21 marca, czyli pierwszy dzień WIOSNY! Pomimo Dnia Wagarowicza młodzież i dzieci hucznie uczestniczyli w jej powitaniu, nie zabrakło im energii i chęci do świętowania tego dnia.

Radosne powitanie rozpoczęło się od pokazów układów tanecznych. Rozbawione dzieci energicznie tańczyły przed widownią, wśród której także znaleźli się  chętni do dołączenia i pokazania swoich umiejętności tanecznych. Bo przecież tak naprawdę tańczyć każdy może,a zwłaszcza wiosną!

Po rozciągnięciu mięśni społeczność uczniowska zapoznała się z najnowszymi trendami mody na najbliższy sezon. Nie zabrakło kapeluszy, obcasów, torebek, biżuterii oraz wyjątkowych dodatków dla miłośników sportu. Każdy, nawet najbardziej wybredny, mógł znaleźć coś dla siebie.  Pokaz wzbogacony był o odpowiedni komentarz  prowadzącej, który także pozytywnie nastroił uczestników oraz wprowadził obecnych w pełen radości klimat. Prezentujące wiosenne okrycia modelki oceniało specjalnie przygotowane do pełnienia tej funkcji jury. Warto zaznaczyć, że otrzymane noty były naprawdę wysokie, a pokaz zakończył się gromkimi oklaskami ze strony publiczności.

Zarówno młodsi jak i starsi świetnie się bawili.  Uczniowie zaśpiewali piosenki, w tle zaś tańczyły ich koleżanki. Wszystko było kolorowe, pełne wiosennych balonów, dosłownie bajeczne.

Żeby tradycji stało się zadość, należało ostatecznie pozbyć się zimy. Uczniowie pożegnali ją, dosłownie wynosząc na rękach. Sroga zima opuściła szkołę szybko,  z wesołą piosenką na ustach dzieci wyniosły ją z murów placówki. Wracaj do nas za rok Pani Zimo, pa pa!!!

Nadszedł czas na ciepłą i kolorową Wiosnę!