NIEWIDZIALNA WYSTAWA

W środę, 5 grudnia udaliśmy się na wycieczkę do stolicy. Opiekunami naszej grupy byli pan Przemysław Dobrzyński oraz panie: Małgorzata Durma, Mariola Lewandowska i Bogumiła Wasiak. W wycieczce uczestniczyli uczniowie klas VIII B, VIII C oraz V A.

O 8.30 wyruszyliśmy spod szkoły. Podróż upłynęła nam szybko, w bardzo miłym towarzystwie. Po dotarciu do Warszawy, udaliśmy się do budynku, w którym znajduje się Niewidzialna Wystawa. Po podzieleniu na kilkuosobowe grupy, kolejno co 15 minut wchodziliśmy na wystawę. Ekspozycja miała na celu pokazanie, jak czują się osoby niewidome, pozwoliła nam „zobaczyć”, jak trudne jest życie osób, które nie posiadają zmysłu wzroku. Wystawa składała się z kilku pomieszczeń, w których było całkowicie ciemno. Przemieszczaiśmy się pod nadzorem osoby niewidomej lub posiadającej noktowizor. Wystawa bardzo dobrze uświadomiła, ile trudu sprawia życie w ciemności.

Następnie ze Śródmieścia przejechaliśmy do dzielnicy Mokotów, do Hangaru 646, czyli parku trampolin. Wizyta w nim była świetnym elementem wycieczki. Przed rozpoczęciem zabawy, trener wykonał z grupą 15-20 minutową rozgrzewkę, po czym mogliśmy rozpocząć ćwiczenia, mając wszystkie atrakcje do swojej dyspozycji, m. im.: skoki z wysokości na dmuchaną poduchę, basen pełen gąbek i mnóstwo trampolin. Była to świetna zabawa dla nas – uczniów, a także dla dorosłych. Po godzinie szaleństw udaliśmy się na posiłek do McDonald’sa, a potem w drogę powrotną.

Wycieczka była udana, pełni wrażeń wróciliśmy do Gostynina.