MUZEUM NARODOWE I ZIMOWY NARODOWY

Dnia 17 stycznia 2019 roku uczniowie naszej szkoły, wraz z panią Ewą Osmałek, Mariolą Lewandowską, Katarzyną Lińską i Małgorzatą Durmą, wybrali się na wycieczkę do stolicy. Pierwszym punktem podróży było warszawskie Muzeum Narodowe.

Jest ono jednym z najstarszych muzeów sztuki w Polsce. Ekspozycje podzielono na poszczególne epoki, od antyku przez współczesność, gdzie można podziwiać ok.830 tysięcy dzieł sztuki polskiej oraz światowej. Zbiory obejmują malarstwo, rzeźbę, rysunki, ryciny, fotografie, numizmaty, czyli kolekcjonerskie monety, a także przedmioty codziennego użytku. Klasy wzięły udział w lekcji muzealnej, podczas której mogły dokładnie obejrzeć przepiękne prace i dowiedzieć się o nich ciekawych informacji. Największe wrażenie wywarł obraz Jana Matejki zatytułowany „Bitwa pod Grunwaldem”. Mierzy on aż 426 metry i przestawia jeden z najważniejszych momentów walki. Odwiedzający byli nim zachwyceni.

   Następnie dotarli na Stadion Narodowy, na którym aktualnie znajduje się lodowisko. Dla wielu nastolatków była to pierwsza przygoda z łyżwami, jednak wszyscy świetnie dawali sobie radę. Chociaż czasem kolejne kroki okazywały się prawdziwym wyzwaniem, dzielnie walczyli z bolesnymi upadkami i grawitacją. Oczywiście byli również tacy, którzy wykazali się profesjonalnymi umiejętnościami. Na szczęście wszyscy cali i zdrowi wrócili do Gostynina.

   Wycieczka była ciekawym połączeniem nauki i zabawy. Po dosyć trudnej i wyczerpującej lekcji w muzeum, uczniowie mogli w świetny sposób spędzić wspólny czas i pośmiać się ze swojej niezdarności.