LEŚNE SKRZATY I BIEDRONKI W ŚWIECIE NAUKI

Dnia 3.12. przedszkolaki wybrały się na wycieczkę do Eksperymentarium w Łodzi. Jest  to ośrodek typu discovery center, w którym nauka nie ma tajemnic.

Każde dziecko mogło samodzielnie poznać i zrozumieć nawet najbardziej skomplikowane zagadnienia poprzez zabawę. Mieliśmy możliwość zmierzenia się z Einsteinem, sprawdzić możliwości swojego intelektu oraz przetestować poczucie humoru. Korzystaliśmy z interaktywnych stanowisk i eksponatów, przeprowadzaliśmy doświadczenia i prowadziliśmy ciekawe obserwacje. Bawiąc się, zdobywaliśmy wiedzę na temat zjawisk i procesów z różnych dziedzin nauki, techniki i kultury ( magnetyzmu, elektryczności, dynamiki, optyki, mechaniki, akustyki i dźwięku, logiki, biologii czy chemii). Ponadto uczestniczyliśmy w warsztatach dydaktycznych „W świecie magnesów”. Dzieci dowiedziały się  czym jest magnes i dlaczego przyciąga różne przedmioty. Na koniec zajęć własnoręcznie ozdobiły magnesy, które później zabrały ze sobą jako pamiątkę.. Końcowym etapem naszej wycieczki była wizyta w Mc Donald.

Dzieci, choć zmęczone wróciły zadowolone z nową wiedzą.