KONKURS INSTALOGIK

Aleksander Pomierny został Laureatem II stopnia w drugiej edycji trzyetapowego ogólnopolskiego Konkursu Matematyczno-Informatycznego Instalogik, znalazł się wśród 25 najlepszych szóstoklasistów czyli Laureatów II stopniaw kategorii klas VI.

W drugiej edycji Konkursu InstaLogik w roku szkolnym 2020/2021 wzięło udział ponad  800 uczniów rozsianych po całej Polsce, do finału dotarło 200 uczniów. Jego celem jest rozwijanie zainteresowań matematycznych i programistycznych młodzieży oraz propagowanie myślenia komputacyjnego.

Konkurs składał się z trzech etapów.Z naszej szkoły do konkursu przystąpiło 7 matematyków z klasy: IVa(  M.Dziubała, A.Janecka, M.Leliński, A.Piętka, A.Pomierny), z kl.VIb( F. Pomierny), VIIa (Sz. Toruniewski).Do etapu drugiego przeszli : Agata Janecka, Aleksander Pomierny, Filip Pomierny,Szymon Toruniewski. Dwoje uczniów: Aleksander Pomierny oraz Filip Pomierny pozytywnie zaliczyli etap 2 i  zakwalifikowali się do 3-ostatniego etapu.

Honorowym Patronem Konkursu był  Wydział Matematyki Informatyki i Mechaniki Uniwersytetu Warszawskiego.

M.Kołodziejska

Dyplom OEIZK