KONKURS FRAZEOLOGICZNO-ORTOGRAFICZNY

Dnia 28 lutego, uczennice klasy VIIIa: Liliana Kurpiewska, Julia Dąbrowska i Nikola Kowalska wzięły udział w Międzyszkolnym Konkursie Frazeologiczno – Ortograficznym z okazji ,,Dnia Języka Ojczystego’’. Organizatorami były Szkoła Podstawowa nr 3 w Gostyninie oraz Biblioteka Pedagogiczna – Filia w Gostyninie.

Uczestnicy pracowali w grupach trzyosobowych i wspólnie rozwiązywali zadania takie jak: dyktando czy krzyżówka z frazeologizmami. Podczas wykonywania zadań, panowała bardzo przyjemna atmosfera, a pracę uczniów oceniało kompetentne i przychylnie nastawione jury. Celem konkursu było m.in. podniesienie sprawności językowej i wzbogacenie słownictwa młodzieży. Uczennice naszej szkoły zajęły III miejsce.

Gratulacje!