„JĘZYK POLSKI TRAKTUJĘ POWAŻNIE”

20 marca 2019 roku odbył się konkurs pod hasłem „JĘZYK POLSKI TRAKTUJĘ POWAŻNIE!” zorganizowany przez Zespół Szkół im. Marii Skłodowskiej – Curie w Gostyninie.

Konkurs ten był już III edycją Regionalnego Konkursu Polonistycznego. Wzięli w nim udział również uczniowie naszej szkoły. Swoich sił próbowało tam ponad dwadzieścia dwuosobowych zespołów w trzech kategoriach wiekowych. Ocenie podlegał plakat wykonany wcześniej przez uczestników oraz wiedza na temat ojczystego języka. Naszą szkołę reprezentowały dwa zespoły: Adriana Leśniewska i Oliwia Debich z klasy VIIIb (opiekun – Malgorzata Durma) oraz Daria Woźniak i Julian Trusiński z klasy VIIIa (opiekun – Barbara Lewandowska), którzy zdobyli II miejsce.

W składzie jury zasiadali nauczyciele języka polskiego.