II MIEJSCE FILIPA POMIERNEGO W KONKURSIE „Pięknie być człowiekiem”

W minioną sobotę odbył się finał XLI edycji konkursu recytatorskiego dla dzieci i młodzieży im. Janusza Korczaka „Pięknie być człowiekiem”. Wzięło w nim udział 46 recytatorów z ośmiu rejonów: gąbińskiego, gostynińskiego, kutnowskiego, łęczyckiego, płockiego, sannickiego, sierpeckiego i żychlińskiego.

Tegoroczna edycja konkursu recytatorskiego „Pięknie być człowiekiem” poświęcona była literaturze prezentującej piękno świata i dumę z bycia człowiekiem. Za myśl przewodnią posłużyły organizatorom słowa: Nikomu nie życzę źle. Nie umiem. Nie wiem, jak to się robi…  pochodzące z Pamiętnika Janusza Korczaka. Konkurs stał się zatem literacką formą sprzeciwu wobec obojętności, niechęci i wrogości, aktów mowy nienawiści i hejtu.

W drugiej kategorii wiekowej klas IV-VI (szkoła podstawowa) II miejsce zajął Filip Pomierny z klasy IV b , który zachwycił jury przede wszystkim recytacją fragmentu prozy i doborem literackich tekstów.