FESTIWAL PIOSENKI WIELKOPOSTNEJ I WIELKANOCNEJ

19 marca 2021 roku w malowniczym kościele parafialnym pw. św. Stanisława Biskupa i Męczennika w Sokołowie odbył się Pierwszy Festiwal Pieśni Wielkopostnej i Wielkanocnej. Festiwal został zorganizowany przez Gminne Centrum Kultury i Tradycji Wsi Gminy Gostynin w Białem oraz parafię pw. św Anny w Sokołowie. Zasięg Festiwalu obejmował Gminę Gostynin a także powiaty: kutnowski, płocki i sochaczewski. W Festiwalu wzięło udział 45 uczestników z 16  szkół podstawowych, ponadpodstawowych oraz ośrodków i instytucji kultury. Jak widać, pomimo panującej pandemii, konkurs cieszył się dużą popularnością. Młodzi uczestnicy Festiwalu mieli możliwość zaprezentowania jednej pieśni lub piosenki z okresu Wielkiego Postu lub Wielkanocy  w dwóch  kategoriach wokalnych: jako soliści i zespoły.

Naszą Szkołę reprezentowała Dominika Wiśniewska uczennica klasy VIIa. Podczas Festiwalu wykonała utwór pt „Pasja Miłości”, uzyskując  Złoty Dyplom. Sukces Dominiki jest tym większy jeśli zauważymy jak liczna była konkurencja. To już drugi jej sukces  w konkursach pieśni religijnej w tym roku. Miejmy nadzieję, że inni uczniowie, także młodsi, pójdą w jej ślady. Dominika została przygotowana przez Panią Katarzynę Lisicką.

GRATULUJEMY I ŻYCZYMY DALSZYCH SUKCESÓW.