„EDUKACJA JUTRA. DZIŚ”

Organizacja lekcji w ramach Akademia VR  „Edukacja jutra. Dziś.”  Innowacyjne zajęcia edukacyjne dla klas 1-8, podróży do świata wirtualnej rzeczywistości na temat ATMOSFERA

Dnia 03 lutego 2020 roku w poniedziałek, uczniowie naszej szkoły wybrali się w wirtualną „podróż”. Badali atmosferę naszej planety Ziemi, wędrowali w chmurach i w zorzy polarnej, odwiedzili również atmosfery innych planet Układu Słonecznego, dotykali kosmosu.

Lekcja Akademii VR dla jednej klasy trwała 45 minut. Akademia przyjeżdża do szkoły z własnym sprzętem i wyposażeniem. Uczniowie korzystają z materiałów edukacyjnych na sprzętach wirtualnej rzeczywistości (VR) równocześnie bawiąc się i ucząc. Zajęcia prowadzi doświadczony przewodnik, oprowadzając klasę po wirtualnej rzeczywistości, narracja dostosowana jest do grupy wiekowej.

Dlaczego warto? Lekcje Akademii VR stanowią fenomenalne uzupełnienie podstawy programowej z nauk przyrodniczych, przyrody oraz geografii i biologii. Dodatkowo takie lekcje to innowacja, edukacja i rozrywka, to duża porcja wiedzy przekazywanej w innowacyjnej i bardzo atrakcyjnej dla dzieci formie. Podczas zajęć uczniowie znajdują się w centrum „wydarzeń”, otoczeni realistycznymi obrazami VR, co dostarcza im niezapomnianych wrażeń.

Akademia VR została objęta patronatem merytorycznym Wydziału Pedagogiki i Psychologii Uniwersytetu w Białymstoku, ma pozytywne recenzje oraz bardzo dobre opinie wśród uczniów i nauczycieli. Uczniowie naszej szkoły również potwierdzili pozytywne opnie oraz wykazali się wiedzą zdobytą podczas lekcji VR. Załączamy fotorelację, aż szkoda, że zdjęcia nie oddają głosowych reakcji uczniów podczas „podróży”.

                                       Edyta Mikulska, Anna Balcerzak – organizatorki w SP5