DZIEŃ Z ŻYCIA MISJONARZA

W dniu 7 stycznia 2020 r. został rozstrzygnięty konkurs plastyczny dla dzieci z klas –III szkół podstawowych pod tytułem „Dzień z życia misjonarza” zorganizowany przez Wydział Katechetyczny Diecezji Płockiej. Zadaniem uczestnika konkursu było zilustrowanie jednego dnia z życia misjonarza. Technika wykonania pracy była dowolna. Na konkurs wpłynęło aż 206 prac, niektóre z nich stały na bardzo wysokim poziomie.

Podczas ogłaszania wyników konkursu okazało się, że uczennica Szkoły Podstawowej nr 5 w Gostyninie, Iga Baranowska z klasy II b zajęła II miejsce. Wręczenie nagród miało miejsce 9 stycznia 2020 r. podczas Diecezjalnego Spotkania Kolędników Misyjnych a wyróżnione i nagrodzone prace zostaną wystawione w Muzeum Diecezjalnym w Płocku. Samej Idze a także jej opiekunowi, panu Robertowi Idzikowskiemu serdecznie gratulujemy. Może sukces Igi Baranowskiej zainspiruje pozostałą młodzież szkolną do szerszego udziału w różnego rodzaju konkursach, niekoniecznie plastycznych.

Warto próbować ażeby potem sprawdzić swoje umiejętności i odkryć drzemiące w nas talenty.