DZIEŃ NIEZAPOMINAJKI

W środę, 15 maja uczniowie klasy Ib, IIa oraz dzieci z Punktu Przedszkolnego obchodziły Dzień Polskiej Niezapominajki. W tym dniu, jak co roku przypominamy o konieczności ochrony polskiej przyrody, promujemy jej walory.

Jednocześnie święto to zachęca nas do okazywania sobie wzajemnie życzliwości, do otwierania się na drugiego człowieka, do dzielenia się tym, co mamy najlepsze.

Każda z grup klasowych i przedszkolnych zaprezentowała własnoręcznie wykonany niebieski – niezapominajkowy plakat. Wszystkie prace zawisły na szkolnym korytarzu i od tej pory będą przypominały całej społeczności szkolnej o potrzebie dbania o najbliższe środowisko, a także o dzieleniu się dobrymi uczynkami z innymi. Nie zapomnieliśmy o pracownikach naszej szkoły. Dzieci złożyły im życzenia, wręczyły kartki z życzeniami i doniczki z kwitnącymi niezapominajkami.  Następnie spacerując w ulicami miasta rozdawaliśmy napotkanym przechodniom drobne niezapominajkowe upominki. Odwiedziliśmy też pracowników Starostwa Powiatowego, Urzędu Miasta Gostynina i Gminy Gostynin.

Pomimo pochmurnej pogody na twarzach obdarowanych ludzi pojawiał się słoneczny uśmiech.