CZYSTE ŚRODOWISKO – NASZA PRZYSZŁOŚĆ.

Edukacja ekologiczna wśród najmłodszych dzieci jest sposobem na przybliżanie uczniom pożądanych nawyków dotyczących dbałości o środowisko i kształtowanie podstawowych postaw ekologicznych. W tym roku, uczniowie klasy Ia i Ib włączyli się w akcję Sprzątanie Świata w nietypowy sposób. Podczas zajęć dowiedzieli się o zagrożeniach związanych ze zmianami klimatu, zasadach segregacji śmieci oraz dlaczego dbałość o środowisko jest tak ważna dla naszej przyszłości. Podsumowaniem zajęć była wspólna zabawa – planszowa gra ekologiczna Strażnicy planety. Wspólnie uratujcie świat. ufundowana przez firmę Kellogg’s z Kutna, największego na świecie producenta płatków śniadaniowych. Drużyny walczyły o jak najszybsze uratowanie Ziemi wykonując wiele ciekawych zadań. Dzieci otrzymały też do domu worki i rękawiczki jednorazowe. W towarzystwie rodziców sprzątały miejsca w pobliżu swoich domów.