CUDOWNY DZIEŃ DZIECKA

Dzień 31.05 był dniem pełnym wrażeń dla uczniów SP5.  Z okazji Dnia Dziecka Samorząd szkolny przygotował dla społeczności uczniowskiej mnóstwo atrakcji. Zarówno młodsi jak i starsi mogli wykazać się tanecznie, zręcznościowo oraz ukazać swój talent aktorski.

Na początek wszyscy podziwiali występ wspaniałej gwiazdy, wcielił się w nią jeden z naszych sympatycznych kolegów. Gromkie brawa zachęciły go do refleksji nad tym czy nie wiązać ze sceną swej przyszłości.

Kolejnym etapem były wspólne tańce. Rozradowani uczniowie tańczyli do znanych wszystkim piosenek, układ wzbogacony był o wesołe przejścia wokół całej hali sportowej. Zabawie nie było końca.

Zachęcone do zabawy dzieci i nastolatkowie  z chęcią  zaangażowały się w kolejne zadania. Przygotowany tor przeszkód i twister zachęcił do uczestnictwa mnóstwo osób, tym bardziej, że na zwycięzców czekały atrakcyjne i słodkie nagrody. Walka była więc zaciekła.

„Najsilniejsi”   mogli ukazać swoją moc przy przeciąganiu liny, pomimo licznych upadków grupy walczyły zaciekle o zwycięstwo. Najzręczniejsi natomiast wytrwale bili się o zajęcie ostatniego krzesła w znanej wszystkim zabawie z krzesłami. Lista chętnych nie miała tu końca.

Na koniec dnia znów pojawiła się gwiazda. Jak na gwiazdę przystało nasz VIP dosłownie błyszczał na scenie podziwiany przez wpatrzone w niego „fanki”.

Wszyscy bawili się wybornie. Było kolorowo, muzycznie, sportowo i zręcznościowo. Czyli to co dzieci lubią najbardziej. A to przecież o nie w tym wszystkim chodziło. Oby więcej takich imprez w naszej szkole!