CICHA NOC – RODZINNE KOLĘDOWANIE

Okres świąt Bożego Narodzenia to szczególny czas, na który czekają nie tylko dzieci ale i dorośli. Są to chwile najbliższe i najdroższe naszym sercom, gdyż towarzyszy im niepowtarzalna atmosfera.

21 stycznia 2020 r. dzieci z wszystkich grup przedszkolnych, uczniowie z klas II a, II b, III a, V b i ich najbliżsi oraz nauczyciele i pracownicy Szkoły Podstawowej nr 5 im. Księcia Mazowieckiego Siemowita  IV w Gostyninie spotkali się, by wspólnie kolędować. Rodzinne spotkanie rozpoczął dyrektor szkoły pan Robert Pypkowski, który wszystkich serdecznie przywitał.

Swoją obecnością zaszczycili nas zaproszeni goście: pan Paweł Kalinowski  – Burmistrz Miasta Gostynina, pan Andrzej Reder – Przewodniczący Rady Miejskiej, pani Grażyna Pączek – Inspektor ds. Oświaty, pani Anna Latoszek- Janicka – dyrektor Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Tadeusza Kościuszki w Gostyninie, pan Marian Żuchniewicz – dyrektor Szkoły Podstawowej im. Andrzeja Małkowskiego w Szczawinie Kościelnym, pan Wiesław Adamski – dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Gostyninie oraz  pan Jacek Kryska wraz z przedstawicielami szkolnej Rady Rodziców.

W tym wyjątkowym dniu towarzyszył nam również zespół wokalny „Gwiazdeczki” ze Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego im. Jana Pawła II w Gostyninie ze swoim opiekunem panem Marcinem Ciszewskim, który zajmował się oprawą muzyczną naszej uroczystości. Sala wypełniła się głośnym śpiewem kolęd i pastorałek. Wśród nich znalazły się tradycyjne kolędy takie jak: Cicha noc, Dzisiaj w Betlejem, Lulajże Jezuniu czy Bóg się rodzi, a także pastorałki, których śpiewanie najwięcej radości przyniosło najmłodszym uczestnikom uroczystości. W hali panował rodzinny, magiczny nastrój, którego dopełnieniem były świąteczna dekoracja oraz piękne stroje dzieci, które tego dnia zamieniły się w aniołki, gwiazdeczki, pastuszków i królów. W tym szczególnym dniu wnuczęta nie zapomniały również o złożeniu życzeń swoim babciom i dziadkom z okazji ich święta. Dzieci uroczyście odśpiewały Sto lat i wręczyły im własnoręcznie wykonane upominki.
            Spotkanie zakończyło się słodkim poczęstunkiem zorganizowanym dzięki pomocy rodziców. Wspólne kolędowanie dostarczyło wszystkim wielu miłych i niezapomnianych wrażeń.

 

                                                                                  Malwina Świątkowska

Autor zdjęć: Anna Tyszenko