Początek działalności 2013

Zapraszamy do naszego archiwum projektów: Alice 3 oraz kanału You Tube

2013

W październiku 2013r. rozpoczęły się zajęcia programowania w języku Java przy pomocy programu Alice3. Podczas sobotnich spotkań wykorzystywano materiały Oracle Academy, które dzięki pomocy Pani Barbary Czarneckiej, udostępniła firma Oracle Polska. W kwietniu następnego roku został zorganizowany I Szkolny Konkurs Programowania w Alice, którego uczestnicy wyjechali na weekend do ośrodka wypoczynkowego w Koszelówce, gdzie powtarzali wiadomości i ćwiczyli swoje umiejętności, a po powrocie do szkoły rozwiązywali zadania konkursowe.

2014

Jedenastu naszych uczniów wyjechało 10 czerwca 2014 r. do Ośrodka Wypoczynkowego w Koszelówce na II Szkolny Konkurs Programowania w Alice 3. Uczniowie zmagali się z zadaniami konkursowymi przez 120 minut. Następnie prace były oceniane przez nauczycieli „Małachowianki” w Płocku.

2015

Szóstego i siódmego marca 2015 r. pojawiliśmy się we Wrześni podczas konferencji, warsztatów i lekcji otwartych zorganizowanych w cyklu Lepsza Edukacja. Wzięliśmy udział w ciekawym spotkaniu, które pozwoliło, za sprawą interesujących wykładów i prezentacji, przybliżyć aktualną i przydatną we współczesnej szkole tematykę. Prezentowaliśmy nasze osiągnięcia w programowaniu obiektowym.

Wyjazd integracyjny do Jastrzębiej Góry w kwietniu 2015 r.

Luty

9 lutego 2016 r. nasi nauczyciele zorganizowali I Grę Miejską – Śladami Bohaterów Powieści „Kamienie na Szaniec”, w której uczestniczyli uczniowie koła informatycznego „Drużyna Alice 3” i międzyszkolnej grupy teatralnej działającej przy Szkole Podstawowej nr 1. W sumie w przedsięwzięciu wzięło udział  23 uczniów i 4 opiekunów. Głównym celem gry było popularyzowanie historii Armii Krajowej poprzez nowe formy zabawy, jakim jest innowacyjna forma rozrywki, dokonująca się w przestrzeni miejskiej. Uczestnicy zostali podzieleni na cztery zespoły. W trakcie trwania gry każdy zespół otrzymywał do wykonania kolejne zadania, których rozwiązanie było wskazówką do dalszych działań. Zadania wymagały współpracy grupy, zaangażowania i pomysłowości, zapewniały jednocześnie świetną zabawę.

Czerwiec

Szesnastu uczniów wyjechało 3 czerwca 2016 r. do Europejskiego Centrum Artystycznego w Sannikach na III Szkolny Konkurs Programowania w Alice 3. Po przyjeździe uczniowie rozstawili swoje laptopy w Sali konferencyjnej, otrzymali 3 zadania i przystąpili do ich rozwiązywania, mieli na to 180 minut. Po tym czasie swój wykład pt. „ Czy warto studiować informatykę” poprowadził Pan Piotr Kosiński z firmy Agito.pl , w którym przekazał uczniom swoją wiedzę na temat zawodu programisty i rynku pracy z nim związanym oraz pochwalił uczniów za ich udział w tak ciekawym przedsięwzięciu jakim jest konkurs programowania. Po wykładzie, każdy uczeń otrzymał książkę pt. „ Programowanie w języku C”, którą ufundowała firma Agito.pl.
Po ciężkiej pracy przyszedł czas na odpoczynek, uczestnicy konkursu zwiedzali Pałac Europejskiego Centrum Artystycznego w Sannikach, poznali historię tego miejsca i ludzi tam przybywających a najważniejszą z nich był Fryderyk Chopin, którego muzyka rozbrzmiewa tam w każdą pierwszą niedzielę miesiąca. Kolejnym etapem zwiedzania był piękny zielony park położony wokół pałacu, na terenie którego znajdują się: fontanna, pomnik Fryderyka Chopina, muszla koncertowa i staw.

Webinar Oracle

Maj

Wyjazd integracyjny na Litwę w maju 2017 r. Pierwszego dnia wybraliśmy się do Druskiennik. Zwiedziliśmy stare miasto oraz całoroczny stok narciarski. Na koniec dnia pojechaliśmy do Aquaparku i uzdrowiska klimatycznego. W Druskiennikach występują liczne źródła mineralne i pokłady borowiny dzięki czemu miejscowość ta zyskało miano znanego kurortu uzdrowiskowego. Drugiego dnia zwiedziliśmy Kłajpedę gdzie mieści się jeden z największych portów morskich w Europie. Pani przewodnik zabrała nas do parku figur w Mierzei Kurońskiej blisko granicy z Rosją. Trzeciego dnia wróciliśmy do Polski i na koniec zwiedzaliśmy Suwałki oraz jezioro Wigry.

Braliśmy udział również w:

Code Week w latach 2013 – 2018

Akademii wynalazców w latach 2012, 2014 i 2016